W zdrowej formie - co tu znajdę?Wielokrotnie przeglądając Internet natykam się na ciekawe treści, chwytliwe infografiki. Są super, pomocne, szczególnie dla początkujących, obalają wiele szkodliwych mitów. Jednak zawsze mi brakowało solidnego wytłumaczenia dla rzucanych haseł czy porad. Wytłumaczenia naukowego, nawet przydługawego, ale zaspokajającego moją dociekliwość, rozwiewającego wszelkie wątpliwości, pomagającego zrozumieć mechanizm działania ciała, procesy w nim zachodzące, fizjologię. To chciałabym zrobić – w oparciu o naukowe źródła, książki i najnowsze badania przekazać Wam wiedzę, która pozwoli ćwiczyć mądrze. I spokojnie. I przede wszystkim zdrowo. Bo za zdrowiem pójdą efekty w samopoczuciu i oczywiście - w wyglądzie, na którym nam wszystkim przecież, często podświadomie, ale zależy.


Nie będę dawała złotych porad co zrobić żeby schudnąć. Nie mam zamiaru mówić Ci co masz robić, żeby wyglądać jak ja. Nie jestem w najmniejszym stopniu wyznacznikiem tego jak trzeba wyglądać. Nie ma wyznaczonego kanonu, do którego powinniśmy dążyć. Chyba, że kanonem jest ciało zdrowe i szczęśliwe – to tylko do tego mamy dążyć. Jedynym faktycznym wyznacznikiem tego jest to, co Ty chcesz, czego od siebie oczekujesz. I co najważniejsze - jak będziesz się czuć najlepiej. Bo kompletny, zdrowy trening dba też o psychikę, ba, psychika, samopoczucie, podejście do wysiłku fizycznego i swojego ciała stanowi jeden z najważniejszych czynników stanowiących o tym, że trening możemy nazwać kompletnym.

Chciałabym podzielić się z Wami moją pasją i wiedzą oraz naukowo, ale w sposób przystępny wyjaśniać Wam po co i jak trenować, co się dzieje w naszym organizmie, dlaczego tak, a nie inaczej. Moim marzeniem jest czynić ten profil wartościowym, szerzącym naukową wiedzę, będącym platformą, z której będziecie czerpać informacje, a może nawet zaczątki nowej pasji. Dla mnie – będzie stanowił on nieocenioną motywację do poszerzania swojej wiedzy i dokształcania się. Chciałabym, żebyście znaleźli głębszy sens w aktywności fizycznej – bo to ona jest najlepszym lekarstwem na dolegliwości już istniejące jak i metodą zapobiegania przyszłym. A nie tylko sposobem na zapewnienie sobie wymarzonego ciała.


Złota zasada, być może banalna, ale prosta do zapamiętania: Trening ma być dobry.


Ale co to według mnie oznacza?


Po pierwsze musi być zdrowy i na tym chciałabym skupić się w treściach, które będę tu przekazywać. Bowiem to jak ćwiczymy determinuje to jak długo będziemy to robić. Jaki jest sens treningu jeśli zaraz przysporzy nam kontuzji, która zmusi nas do przerwania aktywności oraz spowoduje wiele dodatkowych utrudnień? Jeśli zamiast popychać nas do przodu, będzie nas ciągnął w dół?

Po drugie regularny – jest to jeden z warunków, aby uczynić trening zdrowym. A jeśli będzie

Przyjemny, nie będzie to wcale wielkie wyzwanie. Bo gdy aktywność fizyczna kojarzy się z przykrym obowiązkiem lub procedurą do „odbębnienia” to nie tylko zmniejsza systematyczność, ale przede wszystkim źle wpływa na naszą psychikę. I tak mamy dużo stresu poza treningiem, więc po co ma się nam i on kojarzyć negatywnie?

I oczywiście efektywny. Każdy wyznacza sobie jakiś cel, często podświadomie. Zdrowie, sylwetka albo to, że zwyczajnie mamy lepszy nastrój. Wszystko to można rozpatrywać jako zalety aktywności fizycznej, która ma przecież do zaoferowania jeszcze więcej.


Zrozumienie swojego ciała, słuchanie go i nabycie wiedzy – po co, dlaczego i co się ze mną dzieje jest kluczowe do wykrzesania z aktywności fizycznej maksimum dobra, które nam może dać. Postaram się Wam w tym pomóc, a Wasza obecność i sugestie będą dla mnie prawdziwą trampoliną do rozwoju i kształcenia się.